Relacja z pielgrzymki szafarzy 2023

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej do Sanktuarium Marki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy

We wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny 800 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej pielgrzymowali wraz ze swoimi duszpasterzami do Matki Bożej Kębelskiej. Przyjechali z kilkunastu diecezji, po to, by modlić się z innymi w sanktuarium Matki Bożej w Wąwolnicy.

XI już pielgrzymka szafarzy była również okazją do formacji duchowej oraz wysłuchania przygotowanych konferencji ks. prof. Adama Rybickiego pod hasłem “Duchowość mężczyzny a Eucharystia”.

Wielu po raz pierwszy odwiedziło to sanktuarium. Niektórzy przyjechali z całymi rodzinami, by Matce Bożej ofiarować nie tylko swoją służbę w Kościele, ale również prosić o potrzebne łaski w życiu prywatnym.

Mszy św., która była centralnym punktem pielgrzymki, przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński i przewodniczący Podkomisji ds. Służby Liturgicznej KEP. Homilię wygłosił abp Stanisław Budzik.

Metropolita lubelski przypomniał szafarzom, że Kościół powierzył ich dłoniom swój największy skarb, którym jest Ciało Chrystusa.

Możecie brać do ręki Chleb Życia i podawać go ludziom

podkreślał.

Czynicie to wiele razy. Zawsze pamiętajcie o jednym: niech słowa: Ciało Chrystusa, nie staną się nigdy dla was pustą formułą. Niech zawsze będą gorącym wyznaniem wiary w prawdziwą obecność Chrystusa. Niech od waszej gorącej wiary umacnia się wiara tych, którzy to Ciało Chrystusa z waszych rąk przyjmują. Dajcie im zawsze czas, aby odpowiedzieli z wiarą: amen, podpisując się pod wyznaniem wiary Kościoła i pod waszym osobistym wyznaniem.