Pielgrzymka scholi liturgicznych

“TOTUS TUUS”

SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ KĘBĘLSKIEJ W WĄWOLNICY

15 CZERWCA 2024

Serdecznie zapraszamy schole liturgiczne wraz z duszpasterzami oraz opiekunami na X ogólnopolską pielgrzymkę ministrantów i lektorów do Wąwolnicy w Sobotę 15 czerwca 2024r. W tym roku nasza pielgrzymka będzie dość wyjątkowa, ponieważ ma zasięg ogólnopolski. Chcemy jako służba liturigczna razem świętować i dziękować przy Sercu Matki Bożej Kębelskiej za czas naszej ofiarnej posługi w Kościołach naszej archidiecezji.

Szczegółowy plan dla scholi liturgicznych archidiecezji lubelskiej:
  • 9.00 – Schole spotykają się w Bazylice Św. Wojciecha BM w Wąwolnicy.
  • 10.15 – wyjazd busami (którymi przyjechaliście) do Kębła.
  • 10.30 – przygotowanie wszystkich uczestników (scholi liturgicznych, ministrantów i lektorów) do Eucharystii (śpiewy) w Kęble.
  • 11.00 – Uroczysta Eucharystia w Kęble
  • 12.30 – przejście procesjonalne na Błonia Sanktuarium w Wąwolnicy – obiad i rekreacja do godz. 16:00.
  • 13.15 – posiłek i rekreacja.

Strona internetowa Sanktuarium matki Bożej Kębelskiej: www.sanktuarium-wawolnica.pl

Formularz zgłoszeniowy dla scholi liturgicznej archidiecezji lubelskiej poniżej.

Koszt od osoby wynosi 20 zł (przelew na konto lub płatność w dniu pielgrzymki).
Zgłoszenie pozwoli organizatorom na przygotowanie odpowiedniej ilości porcji obiadowych.

Ostateczny termin zapisów: do 08 czerwca.

Właściwą kwotę po zgłoszeniu grupy w formularzu prosimy o przelanie na konto:

Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie
nr 88 1500 1520 1215 2000 9394 0000 z dopiskiem: Pielgrzymka scholi

Kapłani są proszeni o zabranie ze sobą alb (ornaty złote i stuły będą dostępne na miejscu w Kęble)
Schole liturgiczne są proszene o zabranie ze sobą strojów liturgicznych!

Aby to spotkanie było dobrze przeżyte przez członków scholi musimy wcześniej przygotować poszczególne pieśni. Kiedy dzieci/młodzież dobrze opanują materiał muzyczny wtedy będą mogły zaangażować się z wielką radością w prowadzenie śpiewu podczas Mszy Św. Dlatego są przygotowane dla Państwa wszystkie materiały (nuty oraz nagrania), które otrzymacie w e-mailu po uprzednim zgłoszeniu zespołu.

Niech to spotkanie, a zwłaszcza wspólna modlitwa poprzez śpiew będzie dla nas okazją do umocnienia wiary wszystkich posługujących przy ołtarzu i da nam ogromną radość z faktu, że możemy służyć Panu Bogu w Kościele Chrystusowym.

Informacje techniczne:
  • śpiewnik, który przygotujemy trzeba wydrukować członkom scholi we własnym zakresie
  • na czas dojazdu aż do posiłku w Wąwolnicy należy zaopatrzyć śpiewaków w wodę do picia
  • przejście z Kębła do Wąwolnicy wynosi 2,1 km (30 min), obuwie wygodne, ale w miarę możliwości eleganckie
  • informacje będą dostępne na stronie Facebooku: Archidiecezjalne Spotkanie Schol Liturgicznych
  • jeśli schole posiadają swój strój chórowy to prosimy o zabranie
  • wszelkich informacji w sprawach muzycznych udziela ks. dr Tomasz Lisiecki pod nr. telefonu 508 104 002 bądź e-mail: tomaszlisiecki77@gmail.com

Zobacz relację z pielgrzymki LSO 2023