IV Zjazd ministrantów i lektorów w MSD w Lublinie

W czwartek 4 kwietnia 2024 r. odbył się czwarty zjazd wspólnot starszych ministrantów i lektorów wraz ze swoimi księżmi duszpasterzami. Obecnych było 64 chłopców oraz 10 księży. Spotkanie rozpoczęło się konferencją księdza diakona Emiliana w kościele seminaryjnym nt. Liturgii Godzin, po której nastąpiła modlitwa Nieszporami. Homilię wygłosił o. Sławomir Jargiełło przybliżając ministrantom i lektorom formację alumnów ku kapłaństwu. Następnie, po kolacji, goście zostali oprowadzeni przez Alumnów po „zakątkach” seminarium oraz zaproszeni do kleryckich pokojów, gdzie mieli możliwość wspólnej rozmowy. Na zakończenie archidiecezjalny duszpasterz LSO ks. Marcin Grzesiak, podziękował za przybycie ministrantom i lektorom oraz księżom duszpasterzom.