III Zjazd ministrantów i lektorów w MSD w Lublinie

W Czwartek 22 lutego br. w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie miał miejsce trzeci zjazd ministrantów i lektorów na modlitwę Liturgią Godzin ów z dekanatów lubelskich oraz świdnickiego. Nasze seminarium odwiedziło 70 ministrantów wraz z 17 księżmi, duszpasterzami LSO. Takie wydarzenia nie tylko jednoczą wspólnoty ministranckie z parafii naszej archidiecezji, lecz także są okazją do „zaczerpnięcia” przeżyć z formacji duchowej naszych alumnów. Droga życiowa w podążaniu za Jezusem Chrystusem nie straciła na swojej sile i aktualności. Wybierają ją nie tylko alumni formujący się ku kapłaństwu, ale także ci, którzy służą liturgicznie w naszych parafiach jako ministranci. W czasie naszego spotkania w domu seminaryjnym towarzyszył alumnom oraz ministrantom i lektorom Bp Mieczysław Cisło, który był wieloletnim wychowawcą seminaryjnym.