V Zjazd ministrantów i lektorów w MSD w Lublinie

W czwartek 18 kwietnia odbył się piąty zjazd wspólnot starszych ministrantów i lektorów wraz ze swoimi księżmi opiekunami. Było obecnych 103 chłopców oraz 17 księży. Spotkanie rozpoczęło się konferencją księdza diakona Emiliana w kościele seminaryjnym nt. Liturgii Godzin, po której nastąpiła modlitwa Nieszporami. Uroczystym Nieszporom przewodniczył ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski. Pasterz archidiecezji wygłosił homilię przybliżając ministrantom i lektorom formację alumnów ku kapłaństwu. Kaznodzieja wskazywał i zachęcał ministrantów i lektorów do kształtowania w sobie człowieka paschalnego na wzór Jezusa Chrystusa zmartwychwstałego. Następnie, po kolacji, goście zostali oprowadzeni po zakątkach seminaryjnego domu oraz zaproszeni do kleryckich pokojów, gdzie mieli możliwość wspólnej rozmowy. Na zakończenie archidiecezjalny duszpasterz LSO ks. Marcin Grzesiak, podziękował za przybycie tak licznym ministrantom i lektorom oraz księżom duszpasterzom.

Galeria zdjęć