VI zjazd kandydatów na ceremoniarzy 2022-2023

VI zjazd kandydatów na ceremoniarzy 2022-2023

Od 19 do 20 maja 2023 r. miał miejsce ostatni już VI zjazd kandydatów na ceremoniarzy w domu rekolekcyjnym archidiecezji lubelskiej na podwalu w Lublinie.

VI zjazd Kursu Ceremoniarza 19-20.05.2023 r.

Kurs rozpoczął się w Piątek kolacją oraz Mszą św. po której kandydaci udali się do archikatedry lubelskiej na próbę ustanowienia, która odbędzie się 24.06 na uroczystej Mszy św. w Wąwolnicy. 
 
W Sobotę kandydaci rozpoczęli dzień modlitwą Liturgii Godzin pod przewodnictwem Diakona Emiliana Wolskiego, następnie po śniadaniu miało miejsce spotkanie w formie konferencji z ks. Grzegorzem Bogdańskim, archidiecezjalnym ceremoniarzem pontyfikalnym. Ksiądz ceremoniarz omawiał z kandydatami poszczególne księgi liturgiczne oraz Msze święte obrzędowe. Spotkanie dotyczyło również posługi z biskupem, która będzie czekać na przyszłych ceremoniarzy parafialnych w czasie uroczystych mszy św. 

Następnie po obiedzie odbył się egzamin końcowy przed komisją zarządu pod przewodnictwem archidiecezjalnego duszpasterza LSO ks. Marcina Grzesiaka. Egzamin przebiegał ustnie i trwał długi czas. Dotyczył zagadnień z formacji całorocznej i był bardzo wymagający dla kandydatów. 

O godz. 17:00 miała miejsce Uroczysta Msza święta podsumowująca całoroczny kurs ceremoniarza. Po Eucharystii miała miejsce kolacja oraz rozjazd i zakończenie VI zjazdu kursu

Galeria VI zjazdu Kursu na Ceremoniarza

Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart