X Ogólnopolska pielgrzymka ministrantów i lektorów

X Ogólnopolska pielgrzymka ministrantów i lektorów

PARTNER WYDARZENIA

www.lubelskie.pl

X Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Wąwolnicy „Warto być Polakiem” bierze udział w Programie “Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. 

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego - logo
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego - logo

X Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Wąwolnicy „Warto być Polakiem” bierze udział w Programie “Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. 

Warto być Polakiem - logo

#Lubelskie#WartoByćPolakiem#Kierunek#Lubelskie

Zapisy na pielgrzymkę

Ze względów organizacyjnych prosimy księży duszpasterzy ministrantów i lektorów, którzy podjęli decyzję, by uczestniczyć w pielgrzymce, o wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się poniżej:


Koszt od osoby wynosi 20 zł (przelew na konto lub płatność w dniu pielgrzymki).
Zgłoszenie pozwoli organizatorom na przygotowanie odpowiedniej ilości porcji obiadowych.

Ostateczny termin zapisów: do 14 czerwca.

Właściwą kwotę po zgłoszeniu grupy w formularzu prosimy o przelanie na konto:

Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie
nr 88 1500 1520 1215 2000 9394 0000 z dopiskiem: Pielgrzymka SL

Kapłani są proszeni o zabranie ze sobą alb (ornaty złote i stuły będą dostępne na miejscu w Kęble)
Ministranci i Lektorzy są proszeni o zabranie ze sobą strojów liturgicznych!

Strona internetowa Sanktuarium matki Bożej Kębelskiej: www.sanktuarium-wawolnica.pl

Zapraszamy w Sobotę 15 czerwca 2024 roku na X Ogólnopolską Pielgrzymkę Ministrantów i Lektorów pod hasłem “TOTUS TUUS” do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy (archidiecezja lubelska).

Szczegółowy plan:

  • 9:00/10:00 – Przyjazd ministrantów i lektorów do Kębła (miejsce objawień Matki Bożej). Sprawy recepcyjne oraz organizacyjne;
  • 10:00 – Zawiązanie wspólnoty oraz historia Sanktuarium;
  • 10:30 – Przygotowanie do Mszy Świętej;
  • 11:00 – Uroczysta Msza Święta w Kęble
    • Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski
    • Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński
  • 12:30 – przejście procesjonalne na Błonia Sanktuarium w Wąwolnicy (2100 m);
  • 13:15 – Posiłek (dla wszystkich uczestników będzie poczęstunek (forszmak), będą przygotowane naczynia i sztućce dla każdego uczestnika, pieczywo i woda), indywidualne zwiedzanie sanktuarium;
  • 13:30 15:30 – Rekreacja na błoniach. W tych godzinach będą miały miejsce dla ministrantów, lektorów i gry, zabawy, zawody, promocje wspólnot, będą także atrakcje sportowe i ekstremalne;
  • 15:30 – Nabożeństwo do Matki Bożej Kębelskiej i zawierzenie Służby Liturgicznej (w Bazylice Św. Wojciecha BM);
  • 16:30 – Rozesłanie

Mapy pielgrzymki:

Zobacz relację z pielgrzymki LSO 2023

Przyjęte zgłoszenia

Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − trzynaście =

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
LSO Diecezja Lublin