Kurs Ceremoniarza LSO 2018-2019 – I Turnus

LSO Diecezja Lublin Kurs Ceremoniarza 2018-2019 Ceremoniarze Kurs Dąbrowica (11)

Kurs dla ceremoniarza parafialnego i animatora służby liturgicznej w Archidiecezji Lubelskiej odbywa się już po raz trzeci. Kurs ceremoniarza LSO 2018 stanowi kolejną okazję do osobistego spotkania z Jezusem oraz do pogłębienia swojej wiedzy dotyczącej liturgii.

Kurs ceremoniarza LSO 2018: Doświadczenie jest tu w cenie

Wraz z kandydatami do tytułu ceremoniarza, których w tym roku jest 90, w Kursie Ceremoniarza LSO 2018 uczestniczą również Ceremoniarze, którzy brali udział w poprzednich edycjach. Są animatorami w małych grupach oraz przewodnikami dla swoich kolegów, którzy chcą iść podobną do nich drogą.

LSO Diecezja Lublin Kurs Ceremoniarza 2018-2019 Ceremoniarze Kurs Dabrowica (14)

Jak będzie przebiegał Kurs ceremoniarza LSO 2018?

Kandydaci na ceremoniarzy będą uczestniczyli w pięciu zjazdach w „Domu spotkania” w Dąbrowicy. To właśnie tutaj razem przeżyją formację duchową, uczestnicząc we Mszy Świętej, katechezach i wykładach prowadzonych przez duszpasterzy. Ministranci, którzy biorą udział w tym wyjątkowym szkoleniu, przez pięć kolejnych weekendowych spotkań będą kształtować swojego ducha i dojrzałość chrześcijańską. Zdobędą wiedzę potrzebną do współpracy z zespołem liturgicznym, nauczą się struktury Mszy świętej i poznają Mszał rzymski.

Kurs ceremoniarza LSO 2018 ma na celu gruntowne przygotowanie kandydatów do pełnienia funkcji ceremoniarza w swoich parafiach. Kurs ceremoniarza LSO 2018 zakończy się uroczystym włączeniem w poczet ceremoniarzy w trakcie pielgrzymki ministrantów do Wąwolnicy w dniu 15 czerwca 2019 roku.