Mistrzostwa LSO 2022 o Puchar Metropolity Lubelskiego – relacja z XII turnieju finałowego

LSO Diecezja Lublin Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej w Piłkę Nożną Halową 2022 Ministrant Piłka Halowa (6)

W sobotę 23 kwietnia w Lublinie odbyły się Mistrzostwa LSO 2022 Archidiecezji Lubelskiej w halową piłkę nożną o Puchar Metropolity Lubelskiego. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia!

Mistrzostwa LSO 2022 – najpierw modlitwa, a potem rywalizaja sportowa

XII Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w halową piłkę nożną o Puchar Metropolity Lubelskiego rozpoczęły się Mszą Świętą pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Budzika o godzinie 10:00 w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie, na ul. Bursztynowej 20. Wzięło w niej udział ok. 700 ministrantów i lektorów wraz ze swoimi księżmi, duszpasterzami oraz rodzicami. W homilii abp Stanisław Budzik przypominał przybyłym na Mistrzostwa LSO 2022, co jest w życiu chrześcijanina najważniejsze i najcenniejsze.

„Prosimy dziś Matkę Najświętszą o opiekę nad nami, także nad światem sportu, aby zawsze kierował się wartościami autentycznymi, aby się przyczyniał do pełnego rozwoju człowieka i społeczeństwa. Niech czuwa, by to dzisiejsze współzawodnictwo sportowe było okazją do utrwalenia cennych wartości, jakie tkwią w zmaganiach sportowych. Są nimi lojalność i wytrwałość, przyjaźń i współpraca. hart ducha i ciała. solidność i odpowiedzialność” – apelował do zgromadzonych ministrantów Pasterz Archidiecezji.

Po Mszy Świętej ministranci i lektorzy z poszczególnych kategorii udali się do sześciu hal sportowych. Główną areną Mistrzostw LS 2022 była hala widowiskowo-sportowa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Mistrzostwa LSO 2022 – wyniki i zwycięzcy

Na Mistrzostwa LSO 2022 przybyli: znany Dziennikarz Sportowy TVP i komentator Dariusz Szpakowski oraz prowadzący Teleexpress Rafał Patyra wraz z drużyną piłkarską TVP z Warszawy. Gościliśmy również Pana Michała Chorosińskiego, znanego polskiego aktora, oraz Marcina Żewłakowa, byłego reprezentanta Polski.

O godz. 16:00 na głównej hali mistrzostw odbyły się mecze finałowe ministrantów i lektorów z komentarzem Dariusza Szpakowskiego oraz rozdanie medali i pucharów. Bp Józef Wróbel wraz z Gen. dywizji Jarosławem Gromadzińskim, dowódcą 18 Dywizji Zmechanizowanej, wręczyli medale i puchary zwycięzcom.

W tym roku Mistrzami Archidiecezji Lubelskiej zostali:
w kategorii ministranci ➞ Parafia pw. Wszystkich Świętych z Rybitw 🏆
w kategorii lektor młodszy i lektor starszy ➞ Parafia pw. św. Jana Chrzciciela z Wilkołaza 🏆

LSO Diecezja Lublin Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej w Piłkę Nożną Halową 2022 Ministrant Piłka Halowa (53)

Mistrzostwa LSO 2022 – turniej gwiazd na zakończenie imprezy

Po meczach finałowych rozegrany został turniej gwiazd pod hasłem: „O pokój na Ukrainie”. W turnieju wzieli udział: Reprezentacja 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka, Reprezentacja Oddziału Żandarmerii Wojskowej z Lublina, Reprezentacja 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Reprezentacja TVP z Warszawy oraz Reprezentacja Alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego z Lublina. Nasi Alumni dzielnie walczyli z reprezentacjami i wykazali się odwagą i kunsztem sportowym! Na zakończenie każda drużyna gości otrzymała puchar XII Mistrzostw LSO.

LSO Diecezja Lublin Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej w Piłkę Nożną Halową 2022 Ministrant Piłka Halowa (35)