V zjazd kandydatów na ceremoniarzy 2022-2023

V zjazd kandydatów na ceremoniarzy 2022-2023

Od 28 do 29 kwietnia 2023 r. miał miejsce V zjazd kandydatów na ceremoniarzy w domu rekolekcyjnym archidiecezji lubelskiej na podwalu w Lublinie.

V zjazd Kursu Ceremoniarza 28-29.04.2023 r.  

Kurs rozpoczął się w Piątek kolacją oraz Mszą św. po której odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorować Jezusa w Eucharystii, znaczy czcić Boga z miłością, szacunkiem i dziękczynieniem w miejscu Jego obecności, w Jego wspaniałości i w całym Jego dziele zbawienia. Adoracja jest pełnym miłości spotkaniem z Jezusem Chrystusem, Panem, Stwórcą, Zbawicielem i najlepszym Przyjacielem. 

 

Chłopcy skorzystali także z Sakramentu pokuty i pojednania. Kandydaci rozważali Słowo Boże oraz formowali się duchowo. Wieczorem miały miejsce wykłady z Mszy świętych obrzędowych. Msza obrzędowa – to Msza święta podczas której udziela się sakramentów (chrzest, bierzmowanie, święcenia, małżeństwo) bądź jest dedykacją kościoła czy profesją zakonną.

W Sobotę kandydaci rozpoczęli dzień modlitwą Liturgii Godzin, następnie po śniadaniu miały miejsce egzaminy z Triduum Paschalnego. Po wymagającym egzaminie kandydaci udali się do Kościołów znajdujących się w Centrum Lublina: Archikatedry, Kościoła Regionalnego Metropolitalnego Seminarium Duchownego, Kościoła Regionalnego pw. Matki Bożej Zwycięskiej oraz Kościoła Regionalnego pw. Św. Piotra Apostoła, aby szczegółowo ćwiczyć liturgię asysty. Po ćwiczeniach kandydaci zjedli obiad i chwilę odpoczęli. 

O godz. 17:00 miała miejsce Msza święta a po niej kolacja oraz rozjazd i zakończenie V zjazdu kursu.

 

Galeria V zjazdu Kursu na Ceremoniarza

Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 19 =

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart