I Zjazd ministrantów i lektorów w MSD w Lublinie

W czwartek 17 listopada br. w seminarium lubelskim odbył się pierwszy z pięciu zjazdów wspólnot starszych ministrantów i lektorów wraz ze swoimi księżmi opiekunami z dekanatów: Czemierniki, Lubartów, Lublin podmiejski, Łęczna, i Michów. Spotkanie rozpoczęło się konferencją księdza diakona w kościele seminaryjnym nt. Liturgii Godzin, po której nastąpiła modlitwa Nieszporami. Homilię wygłosił o. Andrzej Flis przybliżając ministrantom i lektorom formację alumnów ku kapłaństwu. Następnie, po kolacji, goście zostali oprowadzeni po zakątkach seminarium oraz zaproszeni do kleryckich pokojów, gdzie mieli możliwość wspólnej rozmowy. Na zakończenie archidiecezjalny duszpasterz LSO ks. Marcin Grzesiak, podziękował za przybycie naszym gościom oraz udzielił błogosławieństwa.