IV zjazd kandydatów na ceremoniarzy 2022-2023

IV zjazd kandydatów na ceremoniarzy 2022-2023

Od 10 do 11 marca 2023 r. miał miejsce IV zjazd kandydatów na ceremoniarzy w domu rekolekcyjnym archidiecezji lubelskiej na podwalu w Lublinie.

IV zjazd Kursu Ceremoniarza 10-11.03.2023 r.

Kurs rozpoczął się w Piątek kolacją oraz Mszą św. po której odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Chłopcy skorzystali także z Sakramentu pokuty i pojednania. Kandydaci rozważali Słowo Boże oraz formowali się duchowo. Wieczorem miały miejsce wykłady z Triduum Paschalnego, które jest szczególnie ważną częścią liturgiczną przygotowującą do przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W Sobotę dzień kandydaci rozpoczęli modlitwą Liturgii Godzin, następnie po śniadaniu miały miejsce egzaminy poprawkowe z Mszału Rzymskiego oraz z Ogólnego Wprowadzenia do Mszału Rzymskiego i Struktury Mszy świętej. Po wymagającym egzaminie kandydaci udali się do Kościołów znajdujących się w Centrum Lublina: Archikatedry, Kościoła Regionalnego pw. Matki Bożej Zwycięskiej oraz Kościoła Regionalnego pw. Św. Piotra Apostoła, aby szczegółowo ćwiczyć liturgię asysty. Po ćwiczeniach kandydaci zjedli obiad i chwilę odpoczęli. 

O godz. 17:00 miała miejsce uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Mieczysława Cisło. W homilii ksiądz Biskup uświadamiał kandydatom o wielu zagrożeniach, które niesie ze sobą współczesny świat. Apelował o mądrość i rozwagę oraz o świadectwo przynależności do Jezusa Chrystusa. 

Po Mszy świętej odbyła się kolacja, rozjazd oraz zakończenie IV zjazdu kursu. 

 

Galeria IV zjazdu Kursu na Ceremoniarza

Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart