III zjazd kandydatów na ceremoniarzy 2022-2023

III zjazd kandydatów na ceremoniarzy 2022-2023

Od 17 do 18 lutego 2023 r. miał miejsce III zjazd kandydatów na ceremoniarzy w domu rekolekcyjnym archidiecezji lubelskiej na podwalu w Lublinie.

III zjazd Kursu Ceremoniarza 17-18.02.2023 r

Kurs rozpoczął się w Piątek kolacją oraz Mszą św. w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie. Chłopcy skorzystali także z Sakramentu pokuty i pojednania. Kandydaci rozważali Słowo Boże oraz formowali się duchowo. Wieczorem miały miejsce ćwiczenia z Mszału Rzymskiego.

W Sobotę dzień kandydaci rozpoczęli modlitwą Liturgii Godzin, następnie po śniadaniu miały miejsce egzaminy praktyczne z Mszału Rzymskiego oraz z Ogólnego Wprowadzenia do Mszału Rzymskiego. Spotkanie miało miejsce w murach Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Po wymagającym egzaminie kandydaci zjedli obiad i udali się na chwilowy odpoczynek do Domu rekolekcyjnego na Podwalu. 

O godz. 17:00 miała miejsce uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Adama Baba. W homilii ksiądz Biskup zwracał uwagę na duchową bliskość kandydatów z Jezusem Chrystusem i stawanie się Jego uczniem nie tylko w czasie sprawowania liturgii, ale także każdego dnia. 

Po Mszy świętej odbyła się kolacja, rozjazd oraz zakończenie III zjazdu kursu. 

Galeria III zjazdu Kursu na Ceremoniarza

Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 2 =

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart