Wybory i zgłoszenia prezesa i wiceprezesa LSO 2023

Wybory i zgłoszenia prezesa i wiceprezesa LSO 2023

Drodzy ministranci i lektorzy archidiecezji lubelskiej!

W naszych wspólnotach parafialnych LSO trwają wybory i zgłoszenia prezesa i wiceprezesa LSO – koordynują je księża duszpasterze i opiekunowie LSO danych parafii. Danych ministrantów starszych (prezesa i wiceprezesa LSO) zgłasza ksiądz opiekun w specjalnym formularzu znajdującym się na oficjalnej stronie duszpasterstwa ministrantów i lektorów naszej archidiecezji. Wybory oraz zgłoszenia trwają do 30 listopada 2023 r.

Prezes oraz wiceprezes LSO – najbliższy współpracownik księdza duszpasterza i opiekuna LSO w parafii; reprezentuje on wspólnotę ministrantów i lektorów w parafii; do jego obowiązków należy m.in. pomoc w koordynowaniu funkcjonowania wspólnoty LSO przy współpracy z księdzem duszpasterzem LSO i przy jego akceptacji; koordynowanie zbiórek LSO; dbanie o to, aby wspólnota LSO “żyła”; wychodzenie z inicjatywą różnych aktywności pozaliturgicznych  (wyjazdy wakacyjne i inne) – pomoc w zarządzaniu wspólnotą LSO jako organ doradczy dla księdza opiekuna LSO. Prezesowi LSO podlegają wszyscy Animatorzy i funkcyjni (oraz cała wspólnota ministrantów i lektorów). Ostateczne decyzje należą do Księdza Proboszcza oraz do księdza opiekuna – duszpasterza LSO w sprawach ważnych dla LSO. 

Po wszystkich zgłoszeniach prezesów i wiceprezesów LSO zostanie podana do wiadomości data I Zjazdu Prezesów i wiceprezesów LSO archidiecezji lubelskiej w roku 2024.

Udostępnij

Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 4 =

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart