Mistrzostwa LSO 2018 – IX Turniej Finałowy

LSO Diecezja Lublin Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej w Piłkę Nożną Halową 2022 Ministrant Piłka Halowa (66)

7 kwietnia 2018 r w sobotę na dziewięciu halach miasta Lublina odbyły się Mistrzostwa LSO 2018. Były to już IX Finały Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar Metropolity Lubelskiego.

Mistrzostwa LSO 2018: Informacje ogólne

Od września 2017 roku odbywały się turnieje w 27 dekanatach Archidiecezji Lubelskiej, organizowanych przez Księży Duszpasterzy Dekanalnych. W rozgrywkach wzięło udział ok 4 000 ministrantów. Do Lublina przyjechali najlepsi i zawalczyli o tytuł Mistrza Archidiecezji 2018 oraz wyjadą, aby reprezentować naszą Archidiecezję na Mistrzostwa Polski 1-2 maja 2018 r. do Rzeszowa.

Uroczystej Eucharystii inaugurującej IX Mistrzostwa, przewodniczył Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, na ul. Bursztynowej 20. W czasie Eucharystii był obecny Pan Jarosław Stawiarski Wiceminister Sportu i Turystyki, który razem z Księdzem Arcybiskupem i zaproszonymi gości, zainaugurowali Turniej w szkole nr 51. Im. Św. Jana Pawła II w hali sportowej. Następnie wszyscy ministranci i lektorzy rozjechali się z poszczególnych kategorii, do ośmiu hal sportowych.

Mistrzostwa LSO 2018: 75 drużyn i dziennikarskie gwiazdy

W czasie tegorocznych Mistrzostw obecnych było 75 drużyn, tj. 935 zawodników. Główną Halą Mistrzostw była hala sportowa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Na imprezie również był obecny Redaktor Sportowy TVP oraz prowadzący Teleexpres – Pan Rafał Patyra, znany aktor Michał Chorosiński wraz z drużyną piłkarską TVP z Warszawy oraz wyjątkowo i gościnnie Drużyna Piłkarska Wojska Polskiego, Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Reprezentacja Księży Archidiecezji Lubelskiej.

Wieczorem o godz. 16:30 na głównej hali mistrzostw odbył się mecze towarzyskie gwiazd. Na koniec odbyły się mecze finałowe w trzech kategoriach wiekowych oraz rozdanie pucharów i medali.

Mistrzostwa LSO 2018: Wyniki

W tym roku po Puchar Metropolity Lubelskiego i tytuł Mistrza Archidiecezji Lubelskiej sięgnęły drużyny:

Kategoria ministranci: Parafia pw. Św. Marii Magdaleny z Sernik

Mistrzostwa LSO 2018 LSO Diecezja Lublin Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej w Piłkę Nożną Halową 2018 Ministrant Piłka Halowa (2)

Kategoria lektor młodszy: Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła z Niedrzwicy Kościelnej

Mistrzostwa LSO 2018 LSO Diecezja Lublin Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej w Piłkę Nożną Halową 2018 Ministrant Piłka Halowa (4)

Kategoria lektor starszy: Parafia pw. Miłosierdzia Bożego z Wierzchowisk

Mistrzostwa LSO 2018 LSO Diecezja Lublin Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej w Piłkę Nożną Halową 2018 Ministrant Piłka Halowa (3)