Kurs Ceremoniarza LSO

Kurs Ceremoniarza to 6 weekendowych zjazdów, podczas których Kandydaci przygotowują się do pełnienia posługi jako Animator i Ceremoniarz Archidiecezji Lubelskiej

Kurs Ceremoniarza LSO

 

Na Kurs Ceremoniarza LSO składa się 6 weekendowych zjazdów, podczas których Kandydaci do LSO Lublin przygotowują się do pełnienia posługi jako Ceremoniarz Archidiecezji Lubelskiej.

 

Dowiedz się, jak wygląda w praktyce Kurs Ceremoniarza LSO

 

W tej zakładce znajdziesz najważniejsze informacje na temat tego, jak wygląda, ile trwa oraz gdzie odbywa się Kurs Ceremoniarza LSO.

 

Zapisz się na Kurs Ceremoniarza LSO!

LSO Diecezja Lublin Kurs Ceremoniarza LSO 2022-2023 Ceremoniarze Kurs Dom na Podwalu Turnus II (30)

LSO Diecezja Lublin Kurs Ceremoniarza LSO 2022-2023 Ceremoniarze Kurs Dom na Podwalu Turnus II (30)

Kurs Ceremoniarza LSO 2022/2023

Kurs Ceremoniarza jest to 6 weekendowych zjazdów w ciągu całego roku. Kandydaci pod czujnym okiem Duszpasterzy Diecezjalnych oraz zarządu i ceremoniarzy przygotowują się do pełnienia posługi jako Animator oraz Ceremoniarz Archidiecezji Lubelskiej. Zadaniem ceremoniarzy jest przygotowanie liturgii od podstaw, co wymaga dużego zasobu wiedzy, otwartości na różnego rodzaju pomysły, umiejętności działania w sytuacjach stresowych, ale przede wszystkim odpowiedzialnego i bardzo dojrzałego podejścia do Mszy Świętej. Jeżeli ceremoniarz bierze odpowiedzialność za przygotowanie całej Liturgii, musi się z tego wywiązywać.

Jest to zatem bardzo poważna funkcja, która tworzy swego rodzaju elitę liturgiczną, ze względu na to że kurs odbywa się co dwa lata, a ilość miejsc jest ograniczona. Kurs kończy się podczas Pielgrzymki LSO do Matki Bożej Kębelskiej, gdzie z rąk Biskupa kandydaci otrzymują nominację do pełnienia funkcji ceremoniarza.

Relacje ze zjazdów

Oficjalna strona internetowa Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Lubelskiej. Witamy serdecznie!

© 2023 LSO Lublin – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart