Pielgrzymka LSO

Archidiecezjalna lub Ogólnopolska Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza i Scholi Liturgicznych do Wąwolnicy to główna uroczystość naszej wspólnoty

Pielgrzymka LSO – Pielgrzymka Wąwolnica


Archidiecezjalna lub Ogólnopolska Pielgrzymka LSO (Liturgicznej Służby Ołtarza) i Scholi Liturgicznych do Wąwolnicy to główna uroczystość naszej wspólnoty. Dołącz do nas i przekonaj się sam, jak wspaniałym przeżyciem jest Pielgrzymka Wąwolnica!


Jak wygląda Pielgrzymka LSO / Pielgrzymka Wąwolnica?


Coroczna Pielgrzymka LSO / Pielgrzymka Wąwolnica gromadzi wszystkich członków LSO Lublin. Najpierw gromadzą się oni przy Kapliczce Matki Bożej Kębęlskiej. Następnie podążają do Wąwolnicy, gdzie odbywają się główne uroczystości.


Pielgrzymka LSO / Pielgrzymka Wąwolnica – najważniejsze informacje

Pielgrzymka LSO

Archidiecezjalna lub Ogólnopolska Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza i Scholi Liturgicznych do Wąwolnicy to główna uroczystość naszej wspólnoty. Odbywa się co roku w czerwcu w wyżej wspomnianej Wąwolnicy, gdzie najpierw wszyscy spotykamy się u stóp Matki Bożej Kębelskiej przy kapliczce w Kęble, a następnie pieszo podążamy do Sanktuarium w Wąwolnicy na główne uroczystości.

Wszystko zaczyna się od uroczystej Mszy Świętej, oprawionej asystą liturgiczną, gdzie pod przewodnictwem Biskupów i Kapłanów trwamy na modlitwie i radości ze spotkania. Co dwa lata całości towarzyszy również obrzęd przyjęcia nowych ceremoniarzy, którzy z rąk Biskupa odbierają nominację do posługi jako animatora Liturgii. Natomiast po Mszy Świętej i modlitwie, na Błoniach Wąwolnicy, można skorzystać z dużej ilości atrakcji dla najmłodszych, jak i starszych – poczynając od popcornu i waty cukrowej, poprzez różnego rodzaju konkursy, muzykę i zabawę, aż po pokazy sprzętu militarnego, które prowadzi wojsko z 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej.


To wszystko dla Was, aby się spotkać, poznać oraz przeżyć wspólnie czas modlitwy, umiłowania i zabawy!

Oficjalna strona internetowa Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Lubelskiej. Witamy serdecznie!

© 2023 LSO Lublin – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart