26 czerwca 2021 (Sobota) organizowana jest archidiecezjalna pielgrzymka ministrantów i lektorów do Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Na czas pandemii nasze spotkanie odbędzie w rygorze sanitarnym oraz nie będą możliwe w tym roku atrakcje z przyczyn wiadomych. Chcemy zawierzyć naszą służbę Matce Bożej i modlić się byśmy w przyszłym roku duszpasterskim spotkali się w Wąwolnicy w całym programie duchowo-rekreacyjnym. W tym roku także zaprosiliśmy do wspólnego świętowania przy Sercu Matki Bożej Kębelskiej schole liturgiczne. Wszyscy spotykamy się bezpośrednio w Bazylice o godz. 10:00 na Mszy Św. (w tym roku rezygnujemy z przejścia pielgrzymkowego z Kębła).

Bardzo proszę zgłaszać ilości osób na email duszpasterstwa: lso.duszpasterstwo.lublin@gmail.com

Szczegółowy plan:

• 10:00 – w Bazylice Świętego Wojciecha BM, będzie miała miejsce dla wszystkich uroczysta Msza św., pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Baba;
  • 11:30 – po Eucharystii dla wszystkich uczestników będzie poczęstunek (forszmak) Będą przygotowane naczynia i sztućce dla każdego uczestnika i uczestniczki.

BARDZO WAŻNE! Praktyczne uwagi, proszę uważnie przeczytać:

1. Zgłoszenie Ministrantów (schole liturgiczne mają swój wewnętrzny tryb zgłoszeniowy), będzie bezpośrednio w dniu pielgrzymki w sekretariatach, przy wejściu do Bazyliki i przed Zakrystią. Proszę o składkę 5 zł od uczestnika na cele organizacyjne (przed, lub po Eucharystii).
  2. Ministrantów i Lektorów proszę o zabranie ze sobą strojów liturgicznych. Księża są proszeni o zabranie alb, na miejscu będą ornaty w kolorze złotym.