Pielgrzymka LSO 2023

Pielgrzymka LSO 2023

LSO Diecezja Lublin Pielgrzymka 2022 Wawolnica Ministranci Schola (20)

Archidiecezjalna Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów oraz Scholi Liturgicznych do Wąwolnicy

W tym roku – 24 czerwca 2023 r. ponownie zapraszamy do wspólnego świętowania przy Sercu Matki Bożej Kębelskiej schole liturgiczne, które posługują swoim zaangażowaniem muzycznym oraz w czasie przeróżnych uroczystości, w parafiach naszej archidiecezji. 

Szczegółowy plan:

  • 9:00 – Zbiórka Scholi Liturgicznych w Bazylice Św. Wojciecha BM;
  • 9:30 – Ministranci i Lektorzy przejdą pieszo wraz z Reprezentacyjną Orkiestrą Wojskową z miejsca objawień Matki Bożej w Kęble, do Bazyliki Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wąwolnicy (ok 2100 m);
  • 10:30 – Uroczysta Msza święta z ustanowieniem ceremoniarzy pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego;
  • 11:30 – po Eucharystii dla wszystkich uczestników będzie poczęstunek (forszmak) Będą przygotowane naczynia i sztućce dla każdego uczestnika i uczestniczki;
  • 12:00 do 19:00 – będą miały miejsce dla ministrantów i scholi liturgicznych gry, zabawy, zawody, promocje Wojska, 19 Brygady Zmechanizowanej, 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Żandarmerii Wojskowej, Komendy Wojewódzkiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej. Będą także atrakcje sportowe i ekstremalne;
LSO Diecezja Lublin Pielgrzymka 2022 Wawolnica Ministranci Schola (50)

BARDZO WAŻNE! Praktyczne uwagi, proszę uważnie przeczytać:

1. Proszę zgłaszać grupy przez wypełnienie formularza znajdującego się poniżej: 


2. Ponowne zgłoszenia Ministrantów i Lektorów, będą bezpośrednio w dniu pielgrzymki w sekretariatach, przy wejściu do Bazyliki i przed Zakrystią. Proszę o składkę 15 zł od uczestnika i uczestniczki na cele organizacyjne (przed, lub po Eucharystii). Korzystanie ze wszystkich atrakcji jest darmowe, proszę o taką organizację czasu, aby chłopcy i dziewczęta ze scholi, skorzystali z wielu atrakcji ekstremalnych oraz z promocji służb mundurowych. Rekreacja będzie do godz. 19:00.

3. Dla Księży, rodziców oraz wychowawców ministrantów i scholi liturgicznych, będzie udostępniony specjalny namiot na błoniach z kawą i herbatą, wodą i przekąskami na czas rekreacji podopiecznych. Korzystanie jest za darmo tylko dla księży duszpasterzy, rodziców i wychowawców.

4. Można przywieźć ze sobą transparenty z identyfikacją parafialną danej wspólnoty ministranckiej lub scholi liturgicznej. Proszę także wziąć ze sobą w miarę możliwości biało czerwone flagi!

5. Atrakcji będzie ponad 100, po raz drugi zaangażowały się służby mundurowe: Wojsko Polskie, Żandarmeria Wojskowa, Komenda Wojewódzka Policji, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Graniczna. Będą też stoiska z napojami, lodami oraz watą cukrową (stoiska będą płatne).

6. Ministrantów i Lektorów proszę o zabranie ze sobą strojów liturgicznych. Księża są proszeni o zabranie alb, na miejscu będą ornaty w kolorze złotym.

7. Autokary oraz busy, po przywiezieniu ministrantów do Kębła na 9:30, będą kierowane przez objazd Kębła na Parking przy Targu w Wąwolnicy. Funkcjonariusze policji i żandarmerii wojskowej oraz Alumni porządkowi, będą zabezpieczać ruch przy wjeździe do Sanktuarium oraz na trasie przejścia pielgrzymów z miejsca objawień z Kębła. Na teren placu Kościelnego i parking przy Bazylice będą mogły wjechać tylko samochody osobowe, oczywiście w ograniczonej ilości: proszę tutaj o zrozumienie. Służby porządkowe będą wyznaczać miejsca parkingowe.

8. W czasie zabaw i rekreacji na błoniach Sanktuarium będzie nad bezpieczeństwem czuwać Ekipa Ratownictwa medycznego wraz z ambulansem oraz Żandarmeria Wojskowa.

9. W dniu 24.06.2023r., będzie obowiązywało ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków od momentu wyjazdu z parafii do przyjazdu powrotnego z PZU dla wszystkich ministrantów i lektorów oraz scholi parafialnych biorących udział w pielgrzymce.

Pielgrzymka LSO do Wąwolnicy 2023 - plakat

Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart