W roku pracy duszpasterstwa LSO 2017/2018 organizowane są zjazdy ministrantów i lektorów w naszym Metropolitalnym Seminarium Duchownym. Dwa lata temu przeżywaliśmy spotkania ze służbą liturgiczną. Ministranci z poszczególnych dekanatów przyjeżdżają do Lublina wraz ze swoimi Księżmi opiekunami w wyznaczonych datach. Do Lublina zapraszamy chłopcy od II klasy gimnazjum wzwyż. Plan spotkania jest taki sam do wszystkich zjazdów. Po kolacji księża będą mieć spotkanie z Księdzem Rektorem, a chłopcy spotkają się z Alumnami. Proszę, aby uczestnicy byli obecni już o 17:15 w Kościele Seminaryjnym.

LITURGIA GODZIN – Nieszpory dla ministrantów i lektorów w Metropolitalnym Seminarium Duchownym

            Czwartek 9 listopada 2017 r. – Okręg Lubartowski (dekanaty: Czemierniki, Lubartów, Lublin podmiejski, Łęczna, i Michów).

Czwartek 30 listopada 2017 r. – Okręg Chełmski (dekanaty: Chełm wschód, Chełm zachód, Krasnystaw wschód, Krasnystaw zachód i Siedliszcze).

Czwartek 7 grudnia 2017 r. – Okręg Lubelski (dekanaty: Konopnica, Lublin śródmieście, Lublin wschód, Lublin południe, Lublin północ, Lublin zachód, Świdnik i Piaski).

            Czwartek 25 stycznia 2018 r. – Okręg Kraśnicki (dekanaty: Bychawa, Kraśnik, Turobin, Urzędów i Zakrzówek).

Czwartek 15 luty 2018 r. – Okręg Kazimierski (dekanaty: Bełżyce, Garbów, Kazimierz Dolny, Opole Lubelskie i Puławy).

 

Plan:

1730 Nieszpory w Kościele Seminaryjnym

1800 Kolacja dla wszystkich

1845 Spotkanie z Alumnami

1930 Zakończenie spotkania