Konkurs wiedzy liturgicznej dla ministrantów i lektorów Archidiecezji Lubelskiej
Organizator:
Duszpasterstwo LSO Archidiecezji Lubelskiej
odpowiedzialny za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu:
ks. Grzegorz Jarmosz, wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego
w Puławach
Uczestnicy:
ministranci i lektorzy z parafii Archidiecezji Lubelskiej
Kategorie:
a. Ministranci młodsi (ministranci z klas 3-5 szkoły podstawowej)
b. Ministranci starsi (ministranci z klas 6-8 szkoły podstawowej)
c. Lektorzy (lektorzy z klas 1-3 liceum i technikum)
Etapy konkursu:
a. Parafialny (do końca października 2024 roku)
b. Dekanalny (listopad – grudzień 2024 roku)
c. Finał (sobota 15 lutego 2025 roku, Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie)
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród: sobota 15 lutego 2025 roku, Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie
Materiał do konkursu:
Ogólne wprowadzenie do Mszału rzymskiego (OWMR), Wprowadzenie do drugiego wydania lekcjonarza mszalnego (WLM), Ogólne normy roku liturgicznego i kalendarza (ONRLK), Najważniejsze daty uroczystości i świąt roku liturgicznego (NDRL) (załącznik 1)
a. Ministranci młodsi: Ogólne wprowadzenie do Mszału rzymskiego (OWMR) rozdziały II, III, V, VI; Ogólne normy roku liturgicznego
i kalendarza (ONRLK) rozdział I; Najważniejsze daty uroczystości
i świąt roku liturgicznego (NDRL) (najważniejsze daty uroczystości roku liturgicznego)
b. Ministranci starsi: Ogólne wprowadzenie do Mszału rzymskiego (OWMR) rozdziały od I do VI; Wprowadzenie do drugiego wydania lekcjonarza mszalnego (WLM) rozdziały I, II, III; Ogólne normy roku liturgicznego i kalendarza (ONRLK) rozdział I; Najważniejsze daty uroczystości i świąt roku liturgicznego (NDRL) (najważniejsze daty uroczystości roku liturgicznego)
c. Lektorzy: Ogólne wprowadzenie do Mszału rzymskiego (OWMR) rozdziały od I do VIII; Wprowadzenie do drugiego wydania lekcjonarza mszalnego (WLM) rozdziały IV, V; Ogólne normy roku liturgicznego i kalendarza (ONRLK) rozdział I; Najważniejsze daty uroczystości i świąt roku liturgicznego (NDRL) (najważniejsze daty uroczystości i świąt roku liturgicznego).
Testy konkursowe na każdy z etapów przygotowuje organizator konkursu. Testy będą zawierać pytania otwarte i zamknięte.
W przypadku równej liczby punktów przewidziana jest dogrywka.
1. Sposób przeprowadzenia konkursu:
a. Etap parafialny: przeprowadza opiekun ministrantów i lektorów (proboszcz lub wikariusz). Wcześniej zgłasza do organizatora konkursu drogą emailową bądź telefoniczną datę przeprowadzenia etapu parafialnego. Dzień przed wyznaczoną datą organizator konkursu prześle drogą emailową testy na etap parafialny. Dwóch najlepszych ministrantów i lektorów z parafii w każdej kategorii awansuje do etapu dekanalnego. Tworzą oni drużynę w każdej kategorii i reprezentują parafię w etapie dekanalnym
b. Etap dekanalny: przeprowadza dekanalny duszpasterz LSO; wcześniej zgłasza do organizatora konkursu drogą emailową bądź telefoniczną datę przeprowadzenia etapu dekanalnego. Dzień przed wyznaczoną datą organizator konkursu prześle drogą emailową testy na etap dekanalny. Drużyna parafialna złożona z 2 uczestników
w każdej kategorii rozwiązuje test wiedzy liturgicznej. Najlepsza drużyna z każdego dekanatu w każdej kategorii awansuje do finału
c. Finał: Najlepsze drużyny z każdego dekanatu z każdej kategorii rozwiązują test wiedzy liturgicznej przygotowany przez organizatora.
2. Zgłoszenia drużyn z parafii do etapu dekanalnego z podaniem kategorii konkursowej drogą emailową bądź telefoniczną do dekanalnych duszpasterzy LSO. Termin zgłoszenia do 31 października 2024 roku.
3. Zgłoszenia do finału zwycięskich drużyn z parafii etapu dekanalnego
z podaniem kategorii konkursowej drogą emailową bądź telefoniczną dokonują dekanalni duszpasterze LSO do organizatora konkursu. Termin zgłoszenia do 15 stycznia 2025 roku.
Nie ma żadnych komentarzy