Dni skupienia 2013

WYBRANI PRZEZ JEZUSA!

Koniecznie sprawdź stronę:  FULL POWER SPIRIT !!!

Zespół Full Power Spirit istnieje od 2001 roku. W trakcie swojej działalności stał się jednym z najprężniej działających i najczęściej koncertujących zespołów polskiej sceny CCM. Cechuje go olbrzymia energia towarzysząca występom na żywo oraz bardzo dobry kontakt z publicznością. Zespół tworzą raperzy: Miras, Picia i Dzyrooo, , toruński Dj Ike (należący do czołówki Polskich Dj`i grających czarną muzykę), wokalistka Olga Szomańska, beat-boxer PRYK i saksofonista Tomek Busławski, a na koncertach wspomaga  4-osobowy zespół instrumentalistów.  W trakcie swojej działalności zespół zagrał niezliczoną ilość koncertów na terenie całego kraju, a także poza granicami Polski: w Niemczech – podczas Światowych Dni Młodzieży, w Austrii – na Europejskim Spotkaniu Młodych w Mariazell, w Bułgarii – na Międzynarodowym Festiwalu w  Bełozem oraz w Belgii i na Litwie.

W historii zespołu warto odnotować kilka wydarzeń:
– Na zaproszenie Caritas Polska w listopadzie 2004 roku FPS przygotował specjalny utwór oraz klip promujący „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” (jedną z największych akcji charytatywnych w Polsce). Utwór nosi tytuł „Rozpal serce”

– W listopadzie 2004 roku ukazał się wyjątkowy projekt pt.: „Hip-hop dekalog”, który powstał z inicjatywy łódzkich Salezjanów. Na płycie znalazło się 10 piosenek opowiadających o dziesięciu przykazaniach. W projekcie, na zaproszenie FPS, wzięli udział znani artyści reprezentujący różnorodne style muzyczne.

– We wrześniu 2005 roku  FPS pod wodzą Mateusza Pospieszalskiego nagrał piosenkę „Raz w roku” zapraszając do współpracy zespół ZAKOPOWER, oraz  primadonnę Teatru Narodowego – Katarzynę Suską. Piosenka promowała w 2005 i 2006 roku 2 edycje akcji Caritas Polska – Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom .
– Zespół wielokrotnie współpracował z fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”  co owocowało występami na imprezach organizowanych przez fundację.

– W grudniu 2008 roku ukazała się płyta „8 Błogosławieństw – siła serca kontra siła pięści”, która jest kontynuacją projektu „Hip-Hop dekalog”. Tak, jak w przypadku poprzedniego wydawnictwa na nowym krążku nie zabrakło znakomitych gości.

– W 2009 roku FPS razem z Marcinem Pospieszalskim przygotował soundtrack do filmu „Popiełuszko – wolność jest w nas”. Piosenka „Nieśmiertelni” nagrana wspólnie z Olgą Szomańską promowała film Rafała Wieczyńskiego. Do utworu powstał także teledysk.
– Od początku 2008 do końca 2010 roku magazyn młodzieżowy „Raj” emitowany  przez ponad  15 lat na antenie telewizyjnej jedynki posiadał oprawę muzyczną przygotowaną przez FPS. Chłopaki pełnili też w programie rolę komentatorów wydarzeń prezentowanych na ekranie.

– W sierpniu 2011 roku ukazała się debiutancka płyta Full Power Spirit zatytułowana „10 lat w 80 minut” która podsumowuje minioną dekadę działalności zespołu. Znalazły się na niej wszystkie najbardziej znane utwory z repertuaru grupy które do tej pory nie były nigdzie publikowane oraz zupełnie świeży premierowy materiał.

Obecnie zespół pracuje nad projektem „7 grzechów” Będzie to ostatnia część trylogii którą zainicjowały projekty „HIP-HOP DEKALOG” i  „8 Błogosławieństw – siła serca kontra siła pięści” Premiera płyty planowana jest na wiosnę 2014 roku.