Wyjazd wypoczynkowo-rekolekcyjny dla Ministrantów i Lektorów Archidiecezji Lubelskiej do CENTRALNEGO OŚRODKA SPORTU AKADEMICKIEGO W WILKASACH – sierpień 2016 – FOTORELACJA

Drodzy Duszpasterze Ministrantów i Lektorów Archidiecezji Lubelskiej!

Zapraszam na wyjazd wakacyjny LSO do Ośrodka Sportowo – Wypoczynkowego w Wilkasach na Mazurach!

Termin wyjazdu to 13 – 19 sierpnia 2016 r.cena: 850 zł

Cena obejmuje:

• Przejazd autokarem w obie strony i w czasie wypoczynku
  • Zakwaterowanie w Hotelu
  • Wyżywienie: 3 x posiłki (śniadanie, obiad, kolacja)
  • Korzystanie ze wszystkich atrakcji ośrodka
  • Bilety wstępu do miejsc turystycznych
  • Ubezpieczenie

W czasie wyjazdu chcemy:

• przeżyć formacje Duchową (Codzienna Msza Św. rekolekcyjna, konferencje i wspólne modlitwy);
  • do dyspozycji mamy ogromne boisko do gry w piłkę nożną i piłkę siatkową, piłkę plażową, korty tenisowe, jezioro oraz jachty;
  • chcemy wspólnie odwiedzić ważne miejsca sakralne i muzealne na mazurach (min. Święta Lipka, Zamki itp.)
  • będziemy korzystać z miejsc położonych blisko Ośrodka w Wilkasach, a także zwiedzać miejsca atrakcyjne na Mazurach

Do pobrania:

Karta wyjazdu

Informacje o dofinansowaniu

Szczegółowy plan wyjazdu będzie podany wkrótce.

Port i Ośrodek 2

panorama - marina i jezioro

AZS-cz-1-153a

12-08-143

27-08-2011-325

27.08.2011 153

Strona ośrodka: http://www.azs-wilkasy.pl/

Mazury to pod względem przyrodniczym i turystycznym najbardziej zachwycający region Polski. Jego niewątpliwą atrakcją są tysiące jezior, dzięki którym Mazury stają się idealny miejscem do żeglowania, organizowania spływów kajakowych i wszelkich odmian wodnej rekreacji.

Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego położony jest na zachodnim brzegu jeziora Niegocin w miejscowości Wilkasy. To jedyny w swoim rodzaju całoroczny kompleks wypoczynkowo – konferencyjny, oferujący bogatą bazę sportowo – rekreacyjną oraz nowoczesne Centrum Rehabilitacji & SPA.

AZS Wilkasy to raj dla osób preferujących aktywny wypoczynek. Doskonałe miejsce na organizację obozów i zgrupowań sportowych. Niepowtarzalna atmosfera, spokój, świeże powietrze oraz bogato wyposażone zaplecze czyni to miejsce idealnym do nauki i doskonalenia umiejętności sportowych jak i czynnego wypoczynku.

Ponadto na terenie ośrodka znajduje się duża piaszczysta plaża z placem zabaw dla dzieci (wraz z pneumatycznym zamkiem zabaw) oraz wypożyczalnia leżaków i rowerów wodnych.

Nad brzegiem jeziora Niegocin, tuż przy plaży mieszczą się paleniska przeznaczone na organizację ognisk, w tym Mazurska Wioska Grillowa z zadaszonymi wiatami i namiotami, umożliwiająca organizację spotkania 300 osób jednocześnie.

Latem zachęcamy do spacerów (nordic walking) i wycieczek rowerowych szlakami turystycznymi, zimą zaś polecamy okoliczne lasy jako miejsce idealne do uprawiania narciarstwa biegowego. Jezioro Niegocin jest akwenem, na którym panują idealne warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Korzystne wiatry i duża powierzchnia sprawiają, że każdy zwolennik poczuje się na tym jeziorze komfortowo. Dla amatorów sportów wodnych, którzy chcą spróbować swoich sił, oferujemy naukę pływania na desce, nartach wodnych i kitesurfingu pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich to również wymarzone miejsce do organizacji spływów kajakowych. Gęsta sieć jezior tworzy malowniczą trasę pełną atrakcji turystycznych. Jeziora to prawdziwa ostoja dla miłośników wędkarstwa, które jest dozwolone na wszystkich akwenach na terenie całej krainy.

Od wielu lat organizujemy stacjonarne szkolenia żeglarskie umożliwiające zdobycie patentu żeglarza jachtowego lub stopień młodszego instruktora i instruktora PZŻ.

Drogi Duszpasterzu proszę dokonywać zapisu na wyjazd telefonicznie do dnia: data zostanie podana w najbliższym czasie. Tel: 500-565-615 ks. Marcin Grzesiak