Wakacje LSO 2016!

Wakacje Ministrantów i Lektorów Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej na Mazurach

W dniach 13 – 19 sierpnia ministranci i lektorzy w ramach duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza, po raz kolejny wyjechali na rekolekcje oraz wypoczynek na Mazury. Przez dwa lata wyjazd był organizowany do Zakopanego a w tym roku wyjechaliśmy do pięknych miejsc na Warmii i Mazurach. Na wakacje wybrało się 40 Ministrantów i Lektorów z niektórych parafii Archidiecezji Lubelskiej, min. ze Skrobowa, z Lubartowa, z Lublina, z Końskowoli, z Fajsławic. Obecni byli Księża (Ks. Marcin Grzesiak, Ks. Sławomir Sura, Ks. Tomasz Skałecki),  także Alumni naszego Seminarium (Diakon Jakub Głowacki, Alumn Paweł Gawroński), którzy pełnili rolę wychowawców, oraz wolontariusze naszej Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Przebywaliśmy w ośrodku sportowym AZS Wilkasy koło Giżycka. Codziennie towarzyszyła nam Msza św. na której poznawaliśmy kolejnych świętych, którzy imponowali nam swoją świętością, min. Św. Jan Paweł II, Św. Maksymilian Maria Kolbe, Św. Stanisław Kostka, Bł. Ksiądz Jerzy Popiełuszko, Św. Siostra Faustyna. Ministranci codziennie korzystali z różnych atrakcji sportowych ośrodka: gra w piłkę nożną, gra w tenisa ziemnego, basen, plaża. W czasie wyjazdu zwiedzaliśmy ważne miejsca na Warmii i Mazurach: Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, Giżycko, Zamek w Kętrzynie, Wilczy szaniec, oraz płynęliśmy statkiem po jeziorze Niegocin. W czasie naszego wyjazdu przeżyliśmy wspólnie czas formacji, oraz skorzystaliśmy z wakacyjnego wypoczynku realizując znane przysłowie: „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

IMG_0800 IMG_0822 IMG_0820 IMG_0825 IMG_0717

Pozostaw komentarz: