VII Mistrzostwa LSO Archidiecezji Lubelskiej!

MistrzDiecLSO-16-logo2 (1)

16.04.2016 roku w ośmiu Lubelskich halach odbyły się VII Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Metropolity Lubelskiego. Turniej został zainaugurowany Uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej. Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił do zgromadzonych ministrantów i lektorów Ks. dr Krzysztof Podstawka – Wicekancklerz Kurii Metropolitalnej.

W zawodach uczestniczyło 84 drużyny. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach: ministrant młodszy – kl. III i IV szkoły podstawowej, ministrant – roczniki od 2002 do 2005, lektor młodszy – roczniki od 1999 do 2001 oraz lektor starszy – roczniki od 1995 do 1998.

W kategorii ministrant młodszy zwyciężyła drużyna z parafii Matki Bożej Pocieszenia z Krasnegostawu. Puchar przeznaczony dla ministrantów starszych trafił do Babina, z parafii św. Andrzeja Boboli. W kategorii lektor młodszy zwyciężyła drużyna z Zakrzówka z parafii św. Mikołaja. Parafia Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika z Wąwolnicy zwyciężyła w kategorii lektor starszy.  Puchary i medale zwycięzcom turnieju wręczyli przedstawiciele drużyny piłkarskiej TVP, której mecz z drużyną AZS UMCS poprzedził finałowe rozgrywki mistrzostw.

Wszystkie drużyny, oprócz ministrantów młodszych, w 1 i 2 maja w Rzeszowie wezmą udział w mistrzostwach Polski w zmaganiach LSO w piłce nożnej halowej i zawalczą o Puchar KNC.

ZWYCIĘZCY:

Lektor Starszy-Parafia Św.Wojciecha z Wąwolnicy

Lektor Starszy: Parafia Św. Wojciecha BM w Wąwolnicy

Lektor młodszy-Parafia Św. Mikołaja z Zakrzówka.

Lektor Młodszy: Parafia Św. Mikołaja w Zakrzówku

Ministranci-Parafia Św. Andrzeja Boboli z Babina

Ministranci: Parafia Św. Andrzeja Boboli w Babinie

Ministranci młodsi-Parafia Matki Bożej Pocieszenia z Krasnegostawu

Ministranci Młodsi: Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie

ZDJĘCIA DOSTĘPNE SĄ TUTAJ – KLIKNIJ I SPRAWDŹ!

Pozostaw komentarz: