Drodzy księża duszpasterze lso, drodzy ministranci i lektorzy!

Zbliża się nasza archidiecezjalna pielgrzymka ministrantów i lektorów do Wąwolnicy w Sobotę 15 czerwca 2019r. W tym roku zaprosiliśmy do wspólnego świętowania przy Sercu Matki Bożej Kębelskiej schole liturgiczne, które posługują swoim zaangażowaniem muzycznym oraz w czasie przeróżnych uroczystości, w parafiach naszej archidiecezji.

Przewidujemy, że w pielgrzymce weźmie udział ok. 2000 ministrantów oraz scholi liturgicznych z całej archidiecezji.

Szczegółowy plan:

9:45 – wszyscy uczestnicy (ministranci i lektorzy) przejdą pieszo wraz z Reprezentacyjną Orkiestrą Wojskową z miejsca objawień Matki Bożej w Kęble, do Bazyliki Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wąwolnicy (ok 2100 m); Schole liturgiczne w tym czasie mają swój własny program – warsztaty muzyczne.

10:30 – w Bazylice Świętego Wojciecha BM, będzie miała miejsce dla wszystkich uroczysta Msza św. z ustanowieniem Ceremoniarzy Parafialnych, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego;

11:30 – po Eucharystii dla wszystkich uczestników będzie poczęstunek (forszmak) Będą przygotowane naczynia i sztućce dla każdego uczestnika i uczestniczki.

12:00 do 19:00 – będą miały miejsce dla ministrantów i scholi liturgicznych gry, zabawy, zawody, promocje Wojska, drugiej lubelskiej brygady Obrony Terytorialnej, Żandarmerii Wojskowej, Komendy Wojewódzkiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej. Będą także atrakcje sportowe i ekstremalne.

BARDZO WAŻNE! Praktyczne uwagi, proszę uważnie przeczytać:

1. Zgłoszenie Ministrantów (schole liturgiczne mają swój wewnętrzny tryb zgłoszeniowy), będzie bezpośrednio w dniu pielgrzymki w sekretariatach, przy wejściu do Bazyliki i przed Zakrystią. Proszę o składkę 10 zł od uczestnika na cele organizacyjne (przed, lub po Eucharystii). Korzystanie ze wszystkich atrakcji jest darmowe, proszę o taką organizację czasu, aby chłopcy i dziewczęta ze scholi, skorzystali z wielu atrakcji i promocji służb mundurowych. Rekreacja będzie do godz. 19:00.
  2. Dla Księży, rodziców oraz wychowawców ministrantów i scholi liturgicznych, będzie udostępniony specjalny namiot na błoniach z kawą i herbatą, wodą i przekąskami na czas rekreacji podopiecznych. Korzystanie jest za darmo tylko dla księży duszpasterzy, rodziców i wychowawców.
  3. Można przywieźć ze sobą transparenty z identyfikacją parafialną danej wspólnoty ministranckiej.
  4. Atrakcji będzie ponad 80, po raz drugi zaangażowały się służby mundurowe: Wojsko Polskie, Obrona Terytorialna, Żandarmeria Wojskowa, Komenda Wojewódzka Policji, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Graniczna oraz Agencja Mienia Wojskowego. Będą też stoiska z napojami, lodami oraz watą cukrową (stoiska będą płatne).
  5. Ministrantów i Lektorów proszę o zabranie ze sobą strojów liturgicznych. Księża są proszeni o zabranie alb, na miejscu będą ornaty w kolorze złotym.
  6. Autokary, po przywiezieniu ministrantów do Kębła na 9:45, będą kierowane przez objazd Kębła na Parking przy Targu w Wąwolnicy. Funkcjonariusze policji i żandarmerii wojskowej oraz starsi ceremoniarze porządkowi, będą zabezpieczać ruch przy wjeździe do Sanktuarium oraz na trasie przejścia pielgrzymów z miejsca objawień z Kębła. Na teren placu Kościelnego i parking przy Bazylice będą mogły wjechać tylko busy oraz samochody osobowe, oczywiście w ograniczonej ilości: proszę tutaj o zrozumienie. Służby porządkowe będą wyznaczać miejsca parkingowe.
  7. W czasie zabaw i rekreacji na błoniach Sanktuarium będzie nad bezpieczeństwem czuwać Ekipa Ratownictwa medycznego wraz z ambulansem oraz Żandarmeria Wojskowa.
  8. W dniu 15.06.br będzie obowiązywało ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków od momentu wyjazdu z parafii do przyjazdu powrotnego z PZU dla wszystkich ministrantów i lektorów biorących udział w pielgrzymce.