Mistrzostwa LSO Archidiecezji Lubelskiej w halowej piłce nożnej

mistrz_diec_lso_2017_logo2

ZDJĘCIA Z VIII MISTRZOSTW LSO ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ DOSTĘPNE SĄ:

TUTAJ! – KLIKNIJ I SPRAWDŹ!

11.03.2017 r w Sobotę na ośmiu halach miasta Lublina odbyły się już VIII Finały Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar Metropolity Lubelskiego. Od września 2016 roku odbywały się turnieje w 28 dekanatach Archidiecezji Lubelskiej, organizowanych przez Księzy Duszpasterzy Dekanalnych. W rozgrywkach wzięło udział ok 5 000 ministrantów. Do Lublina przyjechali najlepsi i zawalczyli o tytuł Mistrza Archidiecezji 2017 oraz wyjadą, aby reprezentować naszą Archidiecezję na Mistrzostwa Polski 1-2 maja 2017 r.

Uroczystej Eucharystii inaugurującej VIII Mistrzostwa, przewodniczył Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, na ul. Bursztynowej 20. Następnie wszyscy ministranci i lektorzy rozjechali się z poszczególnych kategorii, do ośmiu hal sportowych. W czasie tegorocznych Mistrzostw obecnych było 92 drużyny, tj. 980 zawodników. Główna Hala Mistrzostw to hala sportowa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Na imprezie obecny był Redaktor Sportowy TVP oraz prowadzący Teleexpres – Pan Rafał Patyra, znani aktorzy: Rafał i Marcin Mroczek, Michał Czerenecki, Michał Chorosiński wraz z drużyną piłkarską TVP z Warszawy oraz wyjątkowo i gościnnie Wojsko Polskie. Wieczorem o godz. 16:30 na głównej hali mistrzostw odbył się mecz towarzyski: Drużyna TVP i Wojsko Polskie. Na koniec odbyły się mecze finałowe oraz rozdanie pucharów i medali.

W tym roku po Puchar Metropolity Lubelskiego i tytuł Mistrza Archidiecezji Lubelskiej sięgnęły drużyny:

1. Kategoria ministranci młodsi: Parafia Trójcy świętej z Lublina
  2. Kategoria ministranci: Parafia Wniebowzięcia NMP z Michowa
  3. Kategoria lektor młodszy: Parafia św. Bartłomieja Apostoła z Niedrzwicy Kościelnej
  4. Kategoria lektor starszy: Parafia św. Wojciecha BM z Wąwolnicy

MistrzDiec LSO2017 kategorie-page-001