Drodzy Ministranci i Lektorzy Archidiecezji Lubelskiej!

7.04.2018 r w Sobotę na dziewięciu halach miasta Lublina odbyły się już IX Finały Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar Metropolity Lubelskiego. Od września 2017 roku odbywały się turnieje w 27 dekanatach Archidiecezji Lubelskiej, organizowanych przez Księzy Duszpasterzy Dekanalnych. W rozgrywkach wzięło udział ok 4 000 ministrantów. Do Lublina przyjechali najlepsi i zawalczyli o tytuł Mistrza Archidiecezji 2018 oraz wyjadą, aby reprezentować naszą Archidiecezję na Mistrzostwa Polski 1-2 maja 2018 r. do Rzeszowa.

Uroczystej Eucharystii inaugurującej IX Mistrzostwa, przewodniczył Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, na ul. Bursztynowej 20. W czasie Eucharystii był obecny Pan Jarosław Stawiarski Wiceminister Sportu i Turystyki, który razem z Księdzem Arcybiskupem i zaproszonymi gości, zainaugurowali Turniej w szkole nr 51. Im. Św. Jana Pawła II w hali sportowej. Następnie wszyscy ministranci i lektorzy rozjechali się z poszczególnych kategorii, do ośmiu hal sportowych. W czasie tegorocznych Mistrzostw obecnych było 75 drużyn, tj. 935 zawodników. Główną Halą Mistrzostw była hala sportowa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Na imprezie również był obecny   Redaktor Sportowy TVP oraz prowadzący Teleexpres – Pan Rafał Patyra, znany aktor Michał Chorosiński wraz z drużyną piłkarską TVP z Warszawy oraz wyjątkowo i gościnnie Drużyna Piłkarska Wojska Polskiego, Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Reprezentacja Księży Archidiecezji Lubelskiej. Wieczorem o godz. 16:30 na głównej hali mistrzostw odbył się mecze towarzyskie gwiazd. Na koniec odbyły się mecze finałowe w trzech kategoriach wiekowych oraz rozdanie pucharów i medali.

W tym roku po Puchar Metropolity Lubelskiego i tytuł Mistrza Archidiecezji Lubelskiej sięgnęły drużyny:

1. Kategoria ministranci: Parafia pw. Św. Marii Magdaleny z Sernik
  2. Kategoria lektor młodszy: Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła z Niedrzwicy Kościelnej
  3. Kategoria lektor starszy: Parafia pw. Miłosierdzia Bożego z Wierzchowisk